Tabela serwerów

ID Status Gra Mod Sloty Adres IP Monitoring GameTracker Dolacz HLTV Zaglosuj
#1 Classic 27 145.239.237.154:27015
#2 DD2+BF2 21 147.135.199.183:27255
#3 TeamSpeak 64 patoquality.pl
Bl@ck

Automatyczna lista serwerów serwer CS 1.6!

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam dla was plugin mojego autorstwa przesiedziałem nad nim 3 dni, aby go w pełni dopracować. Chodzi mi oczywiście w którym on wszystko robi za Ciebie :P Dodajesz na serwer, a plugin sam dodaje cię do listy serwerów naszej sieci w menu jak i w HUD! 

A tutaj dodam może pare zdjęć pluginu w praktyce:

Główne menu po wpisaniu /serwery, /server, /servers, /servery:

<GRAFIKA USUNIĘTA, ZBYT CZĘSTO WYCHODZĄ AKTUALIZACJE (NIE MAM CZASU DODAWAĆ NOWYCH :P)>

Pozwoliłem sobie dodać za zgodą właściciela sieci @wontekk do swoich serwerów znacznik '<<', mam nadzieję, że nie będzie to przeszkadzać, a jak tak to w najbliższej aktualizacji usunę to :)  Serwer który wyświetla się na szaro to serwer na którym obecnie się znajdujemy. Liczba graczy na serwerze zmienia kolor w zależnosci od liczby grających tam osób: Jeżeli gra więcej niż 75% osob na serwerze - kolor czerwony, więcej lub równe 50% - kolor żółty, mniej niż 50% kolor szary.

Po kliknięciu na wybrany przez nas serwer otwiera nam się takie menu:

<GRAFIKA USUNIĘTA, ZBYT CZĘSTO WYCHODZĄ AKTUALIZACJE (NIE MAM CZASU DODAWAĆ NOWYCH :P)>

Dane o serwerach są aktualizowane co ustawiony przez nas czas w pliku konfiguracyjnym.

Niestety łączenie z serwerem nie działa TYLKO dla graczy STEAM, więc wyświetla im się wiadomość:

98a8ddc3c02c801676e8c93477057d24_orig.jp

Dodałem też różne informacje takie jak wiadomość na czacie i w HUD:

c2871dd174fd42a17030a7e28720bed7_orig.jp

54933bc8b43f2a8302bf67727c6a69a7_big.jpg

Plugin posiada też łatwy do ogarnięcia plik konfiguracyjny, jest w nim wszystko objaśnione co każda opcja robi :) Znajduję się on w pliku do pobrania na dole.

Plugin robiłem z myśla, aby gracze którzy pierwszy raz wchodzą na nasze serwer mogli przemieszczać się miedzy nimi bez dodawania ich ip do ulubionych. Plugin będę aktualizować bez względu czy będzie z niego korzystać 1 osoba czy 20. Chce go ulepszać, usprawniać, chętnie przyjmę też propozycje od was :) W razie kłopotów proszę pisać nawet w tym temacie lub mi na pw forum. Plugin został przystosowany pod wersje AMXX 1.9.0 jak i 1.8.1 Plugin posiada licencje na nazwe sieci w nazwie serwera, czyli obowiązkowo trzeba mieć nazwe sieci. A do tego 2 zabezpieczenie jest licencja, długi ciąg znaków wymusza ona pobranie nowszej wersji pluginu, bo jak mówiłem plugin będzie rozwijany, bez nowszej/najnowszej wersji jego nie będzie działał. Nie każda aktualizacja pluginu będzie wiązać się jego wyłączeniem. Będą aktualizacje mniej ważne i ważniejsze, a nawet obowiązkowe, aby plugin działał. To na tyle, mam nadzieję, że plugin się spodoba i wgra go chociaż kilka osób do siebie na serwer. Dziękuje i pozdrawiam. :D

Potrzebne pliki:

ServersConfig.cfg wrzucamy do folderu configs w ftp.

W przypadku wersji większej lub równej 3.0
ServersListSocket.amxx dopisujemy do plugins.ini

Rozwiń spoiler, aby zobaczyć linki do pobrania.

• PatoŁapka! 2
  • Sztos! 2
  • Super <3 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na pewno się przyda, sztos robota! 

• Super <3 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szkoda że nie działa na steam, ale mimo wszystko bardzo dobra robota :silacz:

• Super <3 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zajebista robota Bl@ck'u ! Teraz czekamy na gangi :D

Edytowane przez OZI
  • Zwariowałeś 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odjebane Perfekcyjnie! :1f601:

• Super <3 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cudowne, odwaliłeś niemałą robotę i zasługujesz na pochwałę :salut:

• Super <3 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aktualizacja v3.0 [ZMIANA DZIAŁANIA PLUGINU]

- Wyeliminowanie zapytań do bazy danych mysql do minimum. Wykonuje sie 1 zapytanie tylko podczas zmiany mapy :D

- Odejście od tablic dynamicznych.

- Przebudowa pluginu pod nowy system pobierania danych z serwerów. SOCKETS, czyli wyeliminował też pobierania danych z innych serwerów poprzez mysql.

- Możliwość wyłączenia wiadomości w HUD i na czacie. Wystarczy ustawić częstotliwość ich wyświetlania na 0.

- Zmiana wyglądu menu z listą serwerów na bardziej przejrzyste.

- Usunięcie pokazywania czasu mapy na innym serwerze w menu.

- Pomijanie serwera który aktualnie ma ten plugin w pobieraniu danych z innych serwerów.

- Usunięcie licencji z wersja pluginu, więc kolejne połączenie i tabela w mysql jest nie potrzebna = wyższa wydajność :)

- Usunięcie, zmienienie opcji niektórych cvarów.

- pewnie jeszcze tego troche się nazbiera, ale nie pamiętam wszystkich :p

Główny post został zmodyfikowany o nowy link do wersji pluginu.

Wersje 1.5 i 2.0 przestaje być wspierana.

Edytowane przez Bl@ck
  • PatoŁapka! 2
  • Sztos! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aktualizacja v3.1 [POPRAWKI]

- Naprawa różnego rodzaju bugów pluginu

- Dodanie nowego cvaru 'ServerGameName' Pozwala on na zmiane nazwy twojego serwera widocznej w liście serwerów w menu

• PatoŁapka! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aktualizacja v3.2 [USPRAWNIAJĄCA]

- Usunięciu 2 cvarów.

- Serwery w liście serwerów są ustawiane od tych która mają najmniejszą liczbe graczy.

- Zmieniono 2 cvary (usunięto limit odstępu między wiadomosciami w hud i say)

- Zmieniono lekko wygląd głównego menu.

- Odświeżanie serwerów z 10 >> 15 sekund.

- Cvary pluginu są teraz od razu ładowane, nawet po restarcie serwera (nie trzeba 2 razy mapy zmieniać)

• PatoŁapka! 1
  • Sztos! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aktualizacja v3.3 [USPRAWNIAJĄCA]

- Usunięto bug z automatyczną zmiany strony na 1.

- W hud pokazuję się max 3 serwery, a potem jest wiadomość: "Wiecej serwerow po komenda /serwery ! :)"

- Na 1 stronie pokazuję się max 6 serwerów.

- Usuwa z listy serwerów, serwery które zcrashowały. (Po włączeniu zcrashowanego serwera, pojawi się on ponownie.)

• PatoŁapka! 1
  • Sztos! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aktualizacja v3.4 [USPRAWNIAJĄCA]

- Optymalizacja, zamiast wysłania 3 pod rząd zapytań do serwera wysyła 1.

- Ulepszony wygląd menu

- W menu jest pokazywana zsumowana ilość graczy z wszystkich serwerów, a także slotów.

Teraz jedna z ważniejszych aktualizacji, przenoszenie graczy z pełnego serwera na inny o podobnej tematyce rozgrywki.

Działa to następująco:

Na serwerze X są 32 sloty, a gra 31 graczy, teraz jeżeli jakiś gracz będzie chciał dołączyć i nie ma flag określonych w cvarze 'AntyRedirectFlags', (flagi dodaje się po przecinku, domyślnie: a,b,d)  to przeniesie go na serwer o podobnej tematyce. Do tego ten gracz zostanie poinformowany w konsoli, że go przeniosło, na czacie, a do tego w HUD, a to wszystko jak tylko się połączy z tym serwerem.

Serwery podzieliłem w taki sposób (liczba to jakby ta tematyka serwera):

Only DD2 #1 - 1

Only DD2 #2 - 1

FFA - 1

TeamPlay - 1

Jailbreak - 2

Paintball - 2

COD:MOD - 2

Jeżeli serwer X ma ustawioną tematyke na 1, to połączy go tylko z tymi serwerami co też mają 1, dodam jeszcze, że łączenie z tymi serwerami jest losowe, czyli nie jest zależne od liczby graczy na danym serwerze, jedynym warunkiem jest, że musi tam grać o 2 graczy mniej niż ten serwer ma slotów czyli np:

serwer Y ma 20 slotów, to aby połączyło gracza z tym serwerem może tam grac maxymalnie 18 osób.

Dodałem jeszcze logi, czyli w folderze: cstrike/addons/amxmodx/logs i w pliku RedirectPlayers.txt widać jakiego gracza przeniosło od Ciebie z serwera i jakiego na Twój serwer :)

Jak są jakieś pytania proszę pytać w wiadomości na forum, steam lub GG.

PS: Jak ktoś jest ciekaw dlaczego nie uwzględniłem classica, to dlatego, że właściciel sądzi, że przez niego graczy mu znikają z serwera, ponieważ idą grać na inne. Więc wyłączył go on u siebie z tego samego powodu nie widze powodu, aby on znajdował się na tej liście.

• PatoŁapka! 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi