Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Cherry.

Graficy - Wywiad.

Rekomendowane odpowiedzi

paint-brush-icon-png-17.png GRAFICY

Dobry wieczór wszystkim. Wywiadów dawno nie było, ale już będą. W dniu dzisiejszym wywiad z Naszymi grafikami.

Pierwszym krótkim, ale szczegółowym wywiadem na sieci było o właścicielach, które stworzyła @demon †.

Postanowiłam, że będę to kontynuować co jakiś czas, bo czemu nie? Zawsze to coś więcej informacji.

Dla odmiany wybrałam grafików, było ich tylko dwóch, więc szybko poszło.

Przy ułożeniu pytań pomógł mi nikt inny jak @Profesor. - kiedyś człowiek moderator i opiekun grafików.

Zapraszam Was do przeczytania szybkiego, krótkiego wywiadu. Czekam na Wasze wypowiedzi po przeczytaniu.

Standardowo każda wypowiedź dostaje łapkę w górę! :lapkawgore:

Pytania & Odpowiedzi:

Witaj! Czy możesz Nam coś opowiedzieć o Sobie?

@DealeR^ - Witam, oczywiście, że mogę. Na imię mam Dawid, mieszkam w województwie Świętokrzyskim. Interesuje się głównie sportami walki, motoryzacją i oporowym paleniem marichuany.

@hania - Hmmm coś o sobie, niech będzie i tak. No to zacznę od tego, że w 1999 r, dokładniej 9 stycznia moja ukochana mamusia postanowiła mieć syna (trochę wcześniej - jakieś 9 miesięcy) ciekawostka jest taka, że mam urodziny w tym samym dniu co tata + on się urodził o 6:55 a ja o 7:05. A jeszcze bardziej magiczne było to, że na porodówce była mojej mamy koleżanka, która też rodziła i chodziłem jej synem do klasy, aż do zakończenia podstawówki. W młodzieńczych latach byłem dzieckiem nie do zniesienia, robiłem wszystko, żeby kogoś zdenerwować. Zostało to do teraz - niektórzy może już się przekonali. Nie wiem czemu, ale lubię wyśmiewać ludzi przez ich zachowanie - nie wiem jak to ująć, może to nie brzmi po mojej liści. Potrafię ludziom powiedzieć, żeby "spier**alali" jak mnie denerwują (niektórzy mogą powiedzieć hipokryzja), Ale jak to przewija Wojciech "Słoń" Zawadzki w pewnym kawałku "każdy z nas jest po części hipokrytą i kłamcą". Wracając do muzyki zacząłem słuchać rapu w wieku 7/8 lat (wiem, że przed komunią na pewno) pierwszym kawałek jaki słyszałem był "Peja - Bragga", ale krótko po tym zaczęła się zajawka na Sobotę, a później odkrywałem powoli co się kryje za kulturą hip hopu. Zawsze chciałem zostać grafficiarzem, lecz moje marzenia się skończyły po napisaniu na ławce "Pani Agnieszka jest głupia" na ławce. Z perspektywy czasu ciesze się, że w tak młodych latach zacząłem takiej muzyki, cieszę się z tego jaki jest, a miała ona duży wpływ na mój charakter.

Skąd się wzięło Twoje zainteresowanie grafiką?

@DealeR^ - Grafik ze mnie marny, raczej jakoś zbytnio mnie to nie interesuje, ale potrafię wykonać jakieś podstawowe rzeczy. Moje zainteresowanie grafiką wzięło się od chęci tworzenia dla siebie avataru/sygnaturki. Robiłem tak jak mi się podobało i nie musiałem nikomu tłumaczyć co bym chciał na obrazku zobaczyć, tylko wszystko zależało ode mnie.

@hania - Zainteresowanie grafikom wzięło się u mnie na przełomie pierwszej / drugiej gimnazjum na lekcjach informatycznych, podczas zadania w gimpie gdzie jak dobrze pamiętam wycinaliśmy tło jednaj postaci i wklejaliśmy ją na drugi obraz - tak chyba wyglądają chyba każde lekcje. I pamiętam, że niekoniecznie pan był ucieszony jak Hitler stał obok dystrybutora z gazem, ale mniejsza. A wracając do poprzedniego pytania - mam ogromny dystans do siebie i do wszystkiego, potrafię się śmiać ze wszystkiego.

Jak zaczęły się Twoje początki z grafiką?

@DealeR^ - Jako Moderator na innej sieci po prostu zaczynałem wykonywać zlecenia, bo Graficy się opierniczali.

@hania - Pamiętam moją pierwszą pracę - sygnatura. Była przeźroczysta po prawej stronie był cartoonowy gangster i zwykły zielony napis obok czcionką właśnie taką. Początkowo byłem mega zajarany, robiłem wszystko i uczyłem się GIMPA, lecz nie trwało to długo, ponieważ rzuciłem się na głęboką wodę - Photoshopa. No i jarałem się każdą stworzoną pracą i wrzucałem je na jakieś fora i każdy pisał "fajne, fajne" i szanuje tych którzy powiedzieli, że robię gówno i żebym pracował nad tym, tym i tym. Ważne, żeby się nie poddawać i widzieć swoje błędy. Bardzo fajnie wspominam pierwsze uruchamianie programu.

W jakich programach wykonujesz przeważnie grafiki?

@DealeR^ - To jest raczej tajemnicą każdego grafika, ale mogę powiedzieć tylko, że Adobe Photoshop CS6.

@hania - Grafiki statyczne oczywiście w Photoshopie / illustratorze, lecz gify w After Effects - Ogólnie adobe oferuje pakiet fajnych i dobrych programów.

Tworząc grafiki korzystałeś z poradników, czy jesteś samoukiem?

@DealeR^ - Ogólnie z natury jestem osobą, która jest samoukiem i w tym przypadku było tak samo.

@hania - Korzystałem z poradników - bardzo fajna nauka programu, ale nie koniecznie uczenia się, tak mi się wydaje. Najlepszą moim zdaniem nauką było dochodzenie samemu do danego efektu - mam na myśli to, że odpalałem sobie daną grafikę i na wszelkie sposoby robiłem taką samą, żeby zachować jak najwięcej efektów, detali etc.

To by było na tyle, jeśli chodzi o dziś, ale jak można zauważyć Nasi graficy różnią się od Siebie, a teraz dowiedzieliście się troszkę więcej.

Pytań nie chciałam, aby było dużo, bo na co i po co? Konkretne pięć pytań myślę, że wystarczy jak na pełnienie funkcji grafika na forum.

Dziękuję @DealeR^, oraz @hania za odpowiedzi i za pomoc przy pytaniach dla @Profesor.

Artykuł wykonany przez @Cherry. przy pomocy użytkowników forum.

• PatoŁapka! 6
  • Super <3 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dzientki mołdo sze mokłem wsianc udzial w wywiadzie z milom osobom, postrafiam sertecznie :* 

• PatoŁapka! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gify od @hania wygrywają wszystko, uwielbiam jego prace :2764:

• PatoŁapka! 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobre takie wywiady grupowe 

• PatoŁapka! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ciekawy pomysł na taki wywiad. Dobrze jest. +rep

• PatoŁapka! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajnie wyszło. 

• PatoŁapka! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uaaa, dziękuję za kontynuację! Czekałam na to!!!! Mega:) 

• PatoŁapka! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajne masz pomysły, może następne wywiady z adminami serwerów?

• PatoŁapka! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak zawsze świetna praca. Brawo za chęci i poświęcony czas:):lapkawgore:

• Super <3 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czytając Odpowiedzi Dealera mam wrażenie, że nie jest grafikiem. XD Jaka pomoc, ja tylko poprawiłem błędy w pytaniach. :v 

• PatoŁapka! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Przed rozpoczęciem korzystania z forum sprawdź naszą Polityka prywatności.